Młode siatkarki ze szkoły w Kluczewsku osiągają kolejne sukcesy ze swoim trenerem Tomaszem Dębowskim (fot. SP Kluczewsko).

Siatkarki ze szkoły w Kluczewsku ponownie najlepsze w województwie świętokrzyskim. Jadą na Mistrzostwa Polski

Drużyna siatkarska Szkoły Podstawowej Arka I Kluczewsko zajęła pierwsze miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport’2020. Tym samym zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Polski.

Impreza sportowa odbyła się 30 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim. W turnieju zagrały zawodniczki w trzech kategoriach wiekowych.

W najmłodszej (dwójki) wystąpiły dwa zespoły z Kluczewska: Szkoła Podstawowa/Arka I Kluczewsko i Szkoła Podstawowa/Arka II Kluczewsko. W zawodach „dwójek” zagrało łącznie 8 najlepszych zespołów z województwa świętokrzyskiego.

Mistrzostwo województwa w tej kategorii wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej Arka I Kluczewsko. Bardzo dzielnie walczył też drugi nasz zespół, który przy odrobinie szczęścia mógł się pokusić nawet o podium. Brakło niewiele.

Siatkarki SP I Arka Kluczewsko zdobywając mistrzostwo województwa świętokrzyskiego zapewniły sobie awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się pod koniec sierpnia. Będzie to piąty z rzędu udział naszych siatkarek na tej prestiżowej imprezie.

Cieszy niezmiernie to, że te młode zawodniczki kontynuują sukcesy swoich starszych koleżanek, które w poprzednich trzech latach także zdobywały mistrzostwo województwa w różnych kategoriach wiekowych – mówi trener dziewczyn Tomasz Dębowski.

Ciekawostką jest fakt, że zawody w Ostrowcu sędziowały odbywające tam konsultacje reprezentantki województwa świętokrzyskiego w kategorii „młodziczek”, a wśród nich trzy siatkarki z Kluczewska: Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur i Nina Parzuchowska.

SP Arka Kluczewsko zagrała w składzie: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk (pierwszy zespół) oraz Emilia Dobrowolska, Amelia Pura i Basia Szymczyk (drugi zespół). Trenerem obu grup jest Tomasz Dębowski.

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. SP Arka I Kluczewsko
2. MUKS I Jedynka Ostrowiec
3. FUN Sport I Kielce
4. SP Arka II Kluczewsko
5. GALA Skarżysko Kamienna
6. Volley Stars Ostrowiec
7. FUN Sport II Kielce
8. MUKS Jedynka II Ostrowiec
Tomasz Dębowski – trener siatkarek

Każdą dziewczynkę z gminy Kluczewsko i nie tylko w wieku od 7 lat, która chciałaby rozwijać się siatkarsko, zapraszamy serdecznie na treningi do Kluczewska.

 

 

 

 

/RB/

Zobacz wszystkie teksty o siatkarkach z Kluczewska

UDOSTĘPNIJ