Uczestnicy turnieju siatkówki plażowej z organizatorami (fot. Anna Dzierzgwa).

Siatkówka plażowa w Jakubowicach. Ziomki wygrały. W turnieju zagrało 15 par zawodowców i amatorów

24 lipca w Jakubowicach odbył się turniej piłki plażowej w ramach Grand Prix Gminy Kluczewsko.

Zgromadzeni kibice mogli podziwiać piętnaście par i obejrzeć grę nie tylko zawodników, na co dzień grających w drużynach II, III i IV ligi, ale także amatorów, którzy stawiali dzielny opór, a nawet sprawili niespodzianki.

Pierwsze miejsce zajął ostatecznie duet Kamil Świercz i Szymon Guździoł, reprezentujący zespół Ziomki. Drugie miejsce zdobyli bracia Mateusz i Kamil Jędrychowie, natomiast trzecie – zespół Duo Bot w składzie Bartosz Lentner i Artur Brzostowicz. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Szymon Guździoł i Artur Brzostowicz.

Na zakończenie imprezy mieszkańcy Jakubowic - Henryk Ludynia i Dominik Olczyk wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy, puchary oraz upominki rzeczowe.

Jesteśmy dumni, że oferta gminy Kluczewsko znalazła tak duże uznanie wśród zespołów. Dzięki temu zawodnicy z naszego klubu mogli rywalizować pośród najlepszych, a zdobyte doświadczenia i umiejętności – mamy nadzieję - przeniosą się na siatkarskie parkiety podczas jesiennego powrotu do hali – opowiadali organizatorzy wydarzenia: Robert Dzierzgwa i Sebastian Olczyk.

/RB/