Spotkanie przed pomnikiem Jana Pawła II w Kurzelowie (fot. PCK-R Włoszczowa).

“Śladami Jana Pawła II po powiecie włoszczowskim” – majowa akcja Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego

W ramach obchodów wydarzenia „Rok 2020 – Rokiem Jana Pawła II” Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne zaprasza na wirtualny spacer z Ojcem Świętym pod hasłem Śladami Jana Pawła II po powiecie włoszczowskim.

Chcemy promować historię i miejsca upamiętniające największego Polaka naszych czasów, które znajdują się właśnie w powiecie włoszczowskim, między innymi Włoszczowę, Kurzelów, Kluczewsko, Bukowę, Czostków, Secemin, Czarncę, Żelisławiczki, Krasocin – mówią organizatorzy akcji.

Spotkanie z przedstawicielami powiatu przy wystawie okolicznościowej w Starostwie Powiatowym (fot. PCK-R Włoszczowa).

Dotychczas pracownicy PCK-R odwiedzili: Szpital imienia Jana Pawła II we Włoszczowie (11 maja), pomnik Jana Pawła II w Kurzelowie wraz ze społecznością lokalną (16 maja), pomnik papieski na placu kościelnym we Włoszczowie oraz wystawy okolicznościowe w Starostwie Powiatowym i Hospicjum stacjonarnym w szpitalu (18 maja). Podczas niektórych spotkań rozdawano nawet kremówki autorstwa włoszczowskich cukierników.

W tym tygodniu przedstawiciele Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego chcą odwiedzić miejsca związane z Janem Pawłem II w gminach Kluczewsko, Secemin i Krasocin.
Akcja ma potrwać do końca maja.

Przy okazji organizatorzy zwracają się do mieszkańców z prośbą o wskazanie innych miejsc papieskich w naszym powiecie. Można w tej sprawie dzwonić na numer telefonu 795 190 370,pisać na facebooku-messengerze PCKR Włoszczowa, ewentualnie na maila biuro@pckr-wloszczowa.pl.

Na zakończenie ma być zorganizowana wystawa tematyczna o Janie Pawle II w Internecie, a potem także udostępniona w budynku Powiatowego Centrum. Aktualne informacje na temat akcji można znaleźć na fanpage’u PCK-R.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ