Spotkanie zuchów i harcerzy z włoszczowskim mundurowymi (fot. KP PSP Włoszczowa).

Służby mundurowe odwiedzają zuchów i harcerzy w stanicy w Białym Brzegu na granicy województwa

6 sierpnia włoszczowscy strażacy po raz kolejny spotkali się z uczestnikami obozów harcerskich na stanicy w Białym Brzegu w gminie Kluczewsko. Podczas odwiedzin mundurowi poruszyli wiele ważnych tematów, związanych z bezpieczeństwem najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

Od początku wakacji strażacy przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole i spotkania edukacyjne w  miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży. Cyklicznie, podczas wymiany grup harcerzy – obozowiczów takie spotkania odbywają się w stanicy harcerskiej Biały Brzeg na granicy powiatu włoszczowskiego.

W trakcie spotkania strażacy  przekazują harcerzom i zuchom wiele cennych uwag dotyczących ich bezpieczeństwa. Podkreślają, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Tego typu spotkania oraz kontrole będą kontynuowane do końca wakacji – mówi brygadier Tomasz Szymański, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie.

Aktualnie w stanicy harcerskiej w gminie Kluczewsko stacjonują trzy obozy: ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Katowice, ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Częstochowa oraz  ZHP Chorągiew Łódzka Hufiec Radomsko, na których przebywa 122 harcerzy i zuchów. Podczas wakacji w Białym Brzegu stacjonowało do tej pory 11 obozów (362 harcerzy). Kolejne się rozpoczynają,  ostatni – 10 obóz harcerski zakończy się 26 sierpnia.

/RB/

UDOSTĘPNIJ