Tak wygląda inteligentna stacja transformatorowa stworzona przez włoszczowska firmę ZPUE.

Stacja ZPUE najlepszą innowacją regionu świętokrzyskiego. Kilka dni wcześniej zdobyła złoty medal w Poznaniu

Opracowana i wyprodukowana przez włoszczowską spółkę ZPUE inteligentna stacja transformatorowa została nagrodzona w konkursie Novator organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w kategorii „Innowacyjna inwestycja”.

Wręczenie nagrody odbyło się 16 maja podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury.

Stanisław Toborek – dyrektor Departamentu Sprzedaży Krajowej ZPUE S.A.

“Zaledwie kilka dni po zdobyciu Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich nasza inteligentna stacja transformatorowa SPS z podziemnym magazynem energii została doceniona w kolejnym prestiżowym konkursie. To dla nas zaszczyt, że nasz produkt znalazł się wśród najbardziej innowacyjnych produktów regionu świętokrzyskiego”.

To kolejna nagroda dla włoszczowskiej spółki za ten innowacyjny produkt. Kilka dni wcześniej, ta sama stacja ZPUE została nagrodzona złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas wystawy Expopower.

SPS to inteligentna stacja transformatorowa z magazynem energii, przyłączami do źródeł OZE oraz ładowarkami pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i na przykład autobusów. Może też zasilać farmy fotowoltaiczne czy wiatrowe. To cudo techniki można zobaczyć we Włoszczowie przy ulicy Jędrzejowskiej.

/RB/

UDOSTĘPNIJ