Dariusz Czechowski, starosta włoszczowski (fot. archiwum prywatne).

Starosta włoszczowski apeluje do mieszkańców: – zostańcie w domu

W związku z narastającą ilością potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem i zachorowań na Covid-19 w powiecie włoszczowskim starosta Dariusz Czechowski wystosował apel do mieszkańców.

Prosi w nim o odpowiedzialność i rygorystyczne stosowanie się do obowiązujących zakazów, ograniczeń i zaleceń, o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki.

Dbajmy o higienę osobistą, często myjmy i dezynfekujmy dłonie, przebywając w przestrzeni publicznej nośmy maseczki, a przede wszystkim utrzymujmy zalecany dystans – prosi starosta.

 

Apeluję także o ograniczenie naszej codziennej aktywności, szczególnie tej związanej z kontaktem z innymi osobami: w postaci udziału w imprezach, spotkaniach rodzinnych i towarzyskich. Zwracam się też do osób starszych, aby starały się jak najbardziej ograniczać swoje wyjścia do sklepów, marketów. W dniach pandemii najważniejsze, decydujące o naszym zdrowiu i życiu, jest przestrzeganie zasady „zostań w domu”.

Dariusz Czechowski dziękuje jednocześnie wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie – pracownikom instytucji ochrony zdrowia, inspekcji sanitarnej, służb i straży, jak również opiekunom osób niesamodzielnych, osobom sprzedającym w sklepach i świadczącym usługi.

Przed nami jeszcze tygodnie wysiłku i samodyscypliny, ale tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu wrócimy do normalnego życia. Pamiętajmy, że nasze życie i zdrowie są najważniejsze – dodaje starosta włoszczowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ