Starosta włoszczowski Dariusz Czechowski (z lewej) poinformował o zgłoszeniu do rządowego programu drugiego etapu budowy obwodnicy; obok poseł Krzysztof Lipiec.

Starosta poinformował w Kurzelowie o zgłoszeniu do rządowego programu drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy

Podczas konferencji prasowej w Kurzelowie starosta włoszczowski przekazał informację, że marszałek województwa świętokrzyskiego zgłosi drugi etap obwodnicy Włoszczowy do rządowego programu budowy obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich.

Uchylę rąbka tajemnicy. Rozmawialiśmy wczoraj z marszałkiem województwa, który poinformował nas, że drugi etap obwodnicy Włoszczowy zostanie zgłoszony do naboru, żeby pozyskać środki na to zadanie – powiedział Dariusz Czechowski podczas piątkowego briefingu prasowego.

 

Mam przekonanie, że skoro pan marszałek złożył już obietnicę, że powiat włoszczowski będzie uczestniczył w tym naborze, to zostanie to zwieńczone sukcesem – dodał poseł Krzysztof Lipiec, szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim.

21 kwietnia Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło nabór wniosków o wsparcie budowy obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na ten cel przeznaczono 2 miliardy złotych. Inwestycje obwodnicowe będą finansowane do 2028 roku.

Rządowe dofinansowanie będzie przyznawane na realizację obwodnic na drogach wojewódzkich, na których odbywa się ruch tranzytowy. Samorząd terytorialny będzie mógł otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80 procent kosztów. Maksymalna wysokość wsparcia dla jednej inwestycji to 100 milionów złotych. Każde województwo będzie mogło złożyć po trzy wnioski.

/RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/drugi-etap-obwodnicy-wloszczowy-nie-znalazl-sie-na-liscie-rzadowego-programu-budowy-100-obwodnic

UDOSTĘPNIJ