Dariusz Czechowski wystosował apel do mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

Starosta włoszczowski apeluje do mieszkańców powiatu: – Nie popadajmy w panikę. Wrócimy do normalnego życia

W związku z kolejnymi stwierdzonymi na terenie naszego powiatu przypadkami zakażenia koronawirusem starosta Dariusz Czechowski wystosował apel do mieszkańców.

Starosta włoszczowski zwraca się z gorącą prośbą o odpowiedzialność i rygorystyczne stosowanie się do obowiązujących zakazów, ograniczeń i zaleceń, wprowadzanych w skali całego kraju, ale i na szczeblu lokalnym, a mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Proszę o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki. Na obecnym etapie epidemii nie możemy być pewni, gdzie możemy ulec zarażeniu. Dbajmy o higienę osobistą, często myjmy dokładnie dłonie, przebywając w przestrzeni publicznej nośmy maseczki, a tam gdzie wynika to z przepisów, również rękawiczki.

 

Apeluję także o ograniczenie naszej codziennej aktywności, szczególnie tej związanej z kontaktem z innymi osobami. Rozluźnienie niektórych rygorów nie oznacza, że zagrożenie ze strony koronawirusa minęło. Zwracam się też do osób starszych, które są najbardziej narażone na zakażenie, aby starały się jak najbardziej ograniczyć swoje wyjścia do sklepów, marketów. Jednocześnie proszę o zachowywanie się w sposób racjonalny i spokojny, nie popadajmy w panikę.

 

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Przed nami jeszcze tygodnie wysiłku i samodyscypliny, ale tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu wrócimy do normalnego życia.

 

 

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ