Stypendyści starosty z trzech szkół ponadpodstawowych z dyrektorami, Zarządem Powiatu i przedstawicielem Kuratorium Oświaty (fot. Starostwo Powiatowe).

Starosta docenił najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Otrzymają po 2 tysiące złotych stypendium w dwóch ratach

18 października 19 najzdolniejszych uczniów z trzech szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat otrzymało od starosty Dariusza Czechowskiego stypendia za wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce.

Starosta pogratulował laureatom oraz ich rodzicom osiągnięć, życząc jednocześnie zrealizowania zamierzeń na kolejne lata i następne etapy edukacji. Gratulacje i życzenia od świętokrzyskiego kuratora oświaty przekazał wizytator Sławomir Krzysztofik.

Stypendia starosty są w wysokości 2 tysięcy złotych i zostaną wypłacone laureatom w dwóch ratach po 1 tysiąc złotych w ciągu roku szkolnego. Warto wspomnieć, że nagrody te przyznawane są od 2001 roku. Dotychczas otrzymało je ponad 180 uczniów z włoszczowskich szkół średnich.

Stypendyści starosty 2021/2022
Gracjan Pawłowski, Paulina Grabowska, Kacper Ślusarczyk, Adrian Suliga, Magdalena Szczepanik, Filip Żmigrodzki, Zuzanna Oleksy, Alicja Napora, Ewelina Zug, Dawid Palimąka, Dominik Nowak, Dominik Sornat, Kacper Turczyn, Julia Nowak, Piotr Wójcik, Krystian Piątek, Angelika Borkowska, Kamil Najman i Aleksandra Treścińska.

/RB/

UDOSTĘPNIJ