Do udziału w akacji zachęcają wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński i członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta.

Władze powiatu apelują do mieszkańców o honorowe oddawanie krwi i osocza. Będą nagrody dla dawców

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zwraca się z gorącym apelem do społeczeństwa o honorowe oddawanie krwi. Chcąc zachęcić ozdrowieńców do przekazania swojego osocza, władze będą fundować upominki. 

Jak powszechnie wiadomo, osocze ozdrowieńców jest obecnie jedynym lekiem w walce z pandemią. Rosnąca liczba chorych spowodowała drastyczny spadek zapasów osocza w szpitalach.

Dlatego władze powiatu włoszczowskiego zachęcają wszystkich ozdrowieńców, jak również pozostałych mieszkańców do wsparcia służby zdrowia w walce z Covid-19.

Każdy, kto odda osocze, otrzyma w prezencie od starostwa zestaw środków ochrony osobistej w postaci 50 maseczek ochronnych, 50 par rękawiczek i przyłbicy. 

Pod koniec marca przyszłego roku spośród wszystkich uczestników akcji zostaną rozlosowane dodatkowo trzy termometry bezdotykowe o wartości 250 złotych każdy.

Osocze można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej 66 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-13.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 335 94 01 lub 41 335 94 40, ewentualnie poprzez e-mail: sekretariat@rckik-kielce.com.pl.

Przypomnijmy, że osocze może być pobrane od ozdrowieńca po 18 dniach od zakończenia przez niego izolacji i co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów zakażenia Covid-19.

/RB/

Czytaj również:

https://www.moja-gazeta.com.pl/dyrektor-wloszczowskiego-szpitala-oddal-w-kielcach-osocze-zeby-pomoc-chorym-na-koronawirusa

https://www.moja-gazeta.com.pl/4-grudnia-mikolajkowa-akcja-honorowego-oddawania-krwi-we-wloszczowie

 

UDOSTĘPNIJ