Jednostka z Brygidowa została odznaczona złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa (fot. UG Krasocin).

Straż pożarna w Brygidowie skończyła 80 lat. Otrzymała złoty medal za zasługi dla pożarnictwa

Ochotnicza Straż Pożarna w Brygidowie obchodziła jubileusz 80-lecia powstania jednostki. Za swoją działalność została odznaczona złotym medalem.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków, celebrowana przez księdza proboszcza Marka Szybę. Następnie w asyście orkiestry dętej z Oleszna poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście przemaszerowali  na plac remizy, gdzie odbyła się część oficjalna imprezy.

Tutaj straż z Brygidowa, uchwałą Prezydium Zarządu Głównego OSP RP, została odznaczona złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i kraju.

Dekoracji dokonał wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Ireneusz Żak. Wręczono również odznaczenia dla zasłużonych druhów.

Na ręce prezes jednostki Barbary Kowalczyk zaproszeni goście złożyli kwiaty, pamiątkowe dyplomy, grawertony oraz puchary. Po część oficjalnej rozpoczął się festyn dla mieszkańców. Jubileusz strażacki zakończyła dyskoteka.

Aktualnie w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej w Brygidowie służy ponad 30 druhów. Od 2018 roku prezesem jednostki, co rzadko się zdarza, jest kobieta – Barbara Kowalczyk.

/RB/

UDOSTĘPNIJ