Uczestnicy jubileuszu 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Seceminie przed muszlą koncertową (fot. OSP Secemin).

Straż pożarna w Secemina świętowała 110 lat. To jedna z najstarszych jednostek OSP w powiecie włoszczowskim

Od ponad wieku secemińska straż pożarna jest w ciągłej gotowości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. 7 sierpnia jednostka świętowała jubileusz 110-lecia powstania.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków, którą odprawili w koncelebrze proboszcz parafii Piotr Szpyrka z księdzem doktorem Leszkiem Sikorskim. Po mszy poczty sztandarowe, strażacy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy, przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Oleszna, przemaszerowali na plac przy muszli koncertowej, gdzie odbył się uroczysty apel.

W uroczystości wzięli udział między innymi marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, prezes Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Mirosław Pawlak, radna wojewódzka Jolanta Tyjas, samorządowcy z powiatu włoszczowskiego na czele ze starostą Dariuszem Czechowskim i burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem, komendanci powiatowi policji i straży pożarnej.

Jubileusz był dobrą okazją do uhonorowania zasłużonych druhów medalami i odznakami. Podczas uroczystości nie zabrakło też listów gratulacyjnych od gości, podziękowań za ciężką pracę strażaków oraz życzeń bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczo-gaśniczych. Od władz samorządowych gminy secemińscy strażacy otrzymali pamiątkowy grawerton oraz upominek w postaci ubrania specjalnego. Wręczono również statuetki sponsorom, darczyńcom  i przyjaciołom Ochotniczej Straży Pożarnej w Seceminie. 

/RB/

UDOSTĘPNIJ