W wiosenną akcję sprzątania gminy Krasocin zaangażowały się również młodzieżowe drużyny pożarnicze (fot. Urząd Gminy Krasocin).

Strażacy z gminy Krasocin zebrali 250 worków śmieci przy drogach

250 worków śmieciu zgromadziło 11 jednostek ochotniczej straży pożarnej i młodzieżowych drużyn pożarniczych z gminy Krasocin w ramach wiosennej akcji społecznej „Sprzątanie świata 2019″.

Strażacy zbierali odpady w okolicy swoich miejscowości – głównie z rowów przydrożnych i terenów leśnych, w wyznaczonych wcześniej rejonach.

W akcji brali również udział mieszkańcy sołectwa Stojewsko, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas z Ostrowa oraz uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Czostkowie.

 

Ireneusz Gliściński – wójt gminy Krasocin

“Jesteśmy w pełni ekologicznie przygotowani do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Zwracamy się do wszystkich osób o godne zachowanie ekologiczne, nie zaśmiecanie terenów przydrożnych i poszanowanie akcji społecznej, w której wzięło udział około 200 osób”.

 

Urząd Gminy Krasocin dziękuje Zarządowi Dróg Powiatowych we Włoszczowie za zebranie odpadów oraz Nadleśnictwu Włoszczowa za przekazanie worków na śmieci.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ