Wicestarosta Łukasz Karpiński z dyrektorem szpitala Rafałem Krupą zachęcają studentów medycyny do skorzystania z atrakcyjnej oferty powiatu włoszczowskiego.

Studenci medycyny! Powiat włoszczowski funduje dla młodych lekarzy 2 tysiące złotych stypendium. Ma też super mieszkanie (zobaczcie film)

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zachęca studentów kształcących się na kierunkach lekarskich do składania wniosków o przyznanie stypendium wynoszącego 2 tysiące złotych brutto na miesiąc. 

Pomysł ten narodził się jeszcze w ubiegłej kadencji Rady Powiatu – z propozycją takiego wsparcia finansowego wyszli wówczas radni opozycyjni z Prawa i Sprawiedliwości, którzy obecnie rządzą powiatem. Chcieli w ten sposób zachęcić i ściągnąć młodych lekarzy do włoszczowskiego szpitala, żeby tutaj podjęli pracę i zostali na stałe. Póki co, nikt jeszcze nie skorzystał z tej oferty.

Stypendium, przypomnijmy, może być przyznawane kandydatowi, który jest studentem piątego albo szóstego roku na kierunku lekarskim oraz – co najważniejsze – zawrze umowę z powiatem, w której zobowiąże się do odbycia stażu, a następnie podjęcia pracy we włoszczowskim szpitalu na czas nie krótszy, niż okres pobierania stypendium. Wniosek stypendialny można pobrać tutaj.

Po raz pierwszy z kamerą odwiedziliśmy też wyremontowany lokal o powierzchni około 70 metrów kwadratowych, mieszczący się w budynku Zarządu Dróg Powiatowych przy ulicy Jędrzejowskiej, który został przygotowany z myślą o przyjezdnych lekarzach, którzy mogliby w nim zamieszkać. To kolejna ciekawa oferta władz powiatu mająca na celu ściągnięcie doktorów do naszego miasta. Czy ktoś z niej skorzysta, przekonamy się niebawem.

Łukasz Karpiński i Rafał Krupa w wyremontowanym lokalu, przygotowanym dla potrzeb zamieszkania przez przyjezdnych lekarzy (fot. Rafał Banaszek).

/RB/

UDOSTĘPNIJ