Uczestnicy poświęcenia grobu Dzieciom Utraconym na cmentarzu komunalnym we Włoszczowie (fot. Roksana Sobczyk).

Symboliczny grób pamięci dzieci utraconych powstał na cmentarzu komunalnym we Włoszczowie. To jedyna taka mogiła w powiecie

22 czerwca na cmentarzu komunalnym we Włoszczowie odbyła się uroczystość poświęcenia grobu Dzieciom Utraconym. To jedyna taka symboliczna mogiła w powiecie włoszczowskim.

Inicjatorem budowy bezimiennego nagrobka poświęconego dzieciom utraconym byli Piotr i Roksana Sobczyk z Włoszczowy, którzy sami doświadczyli straty swojego maleństwa w 2022 roku.

Chcieliśmy, żeby powstało takie miejsce na ziemi włoszczowskiej. Symboliczny grób pamięci dzieci utraconych będzie miejscem modlitwy, przy którym będą jednoczyć się rodzice, którzy stracili swoje pociechy, czyli to, co mieli w życiu najcenniejsze – mówi Piotr Sobczyk.

Budowę nagrobka sfinansowali sami Sobczykowie, którym pomogli przyjaciele pana Piotra z organizacji Narodowa Włoszczowa. 

Płytę nagrobną z napisem „Dzieciom Utraconym” i słowami świętego Jana Pawła II „Te dzieci żyją w Bogu” wykonał zakład kamieniarski Granit Gul z Secemina.

W sobotę, 22 czerwca tę wyjątkową mogiłę na cmentarzu komunalnym, znajdującą się nieopodal krzyża, poświęcił ksiądz kanonik Leszek Dziwosz – proboszcz parafii pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników.

Gratuluję wam tego pomysłu. Niech to będzie miejsce modlitwy dla tych, którzy mają taką potrzebę, przeżyli traumę straty dziecka zanim przyszło ono na świat i dla wszystkich odwiedzających cmentarz – powiedział ks. Leszek Dziwosz.

Roksana i Piotr Sobczyk dziękują Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które zarządza nekropolią, za udostępnienie miejsca oraz Urzędowi Gminy za wydanie pozwolenia na postawienie tablicy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ