Szczepionkę przyjmuje Bożena Nowak, sekretarz gminy Kluczewsko (fot. UG Kluczewsko).

Szczepienia w Kluczewsku idą pełną parą. Wójt i lekarz zachęcają mieszkańców do udziału w tej prozdrowotnej akcji

Ponad 1400 mieszkańców gminy Kluczewsko zaszczepiło się do 20 maja w miejscowym Gminnym Ośrodku Zdrowia. Ponad 400 osób przyjęło po dwie dawki. W grupie osób powyżej 60. roku życia udało się zaszczepić 61 procent populacji.

Takimi statystykami może pochwalić się Gminny Ośrodek Zdrowia w Kluczewsku. Akcja szczepień prowadzona jest tutaj od 25 stycznia. Do 20 maja szczepionkę podano ponad 1400 osobom, dziennie wykorzystywano nawet po 100 dawek.

Akcję szczepień w Kluczewsku realizuje dwóch lekarzy: Piotr Niewęgłowski i Adam Jasiński oraz pięć pielęgniarek: Wiesława Jaszewska, Elżbieta Kotlińska, Anna Basińska, Mieczysława Wytrych i Wioletta Pura.

Piotr Niewęgłowski - kierownik GOZ Kluczewsko

Zachęcamy mieszkańców do zapisywania się i korzystania z naszego punktu szczepień. Szczepionka nie boli, jest bezpieczna, do tej pory nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych powikłań poszczepiennych.

 

 

 

 

Rafał Pałka - wójt gminy Kluczewsko

Składam serdeczne podziękowania pracownikom Ośrodka Zdrowia za pełne zaangażowanie w działania medyczne i jednocześnie zachęcam mieszkańców do korzystania ze szczepień przeciw Covid-19.

 

 

Szczepienia w ośrodku odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy w godzinach 12-18 i w czwartki od 10 do 15. Zarejestrować można się telefonicznie (rejestracja – 44 781 42 25) lub osobiście.

/RB/