Sześciu kandydatów do Sejmu z powiatu włoszczowskiego. Kto chce zostać posłem?

Sześć osób z naszego powiatu powalczy 13 października o mandat posła na Sejm. Wybory już za miesiąc. Przedstawiamy naszych kandydatów.

Z ziemi włoszczowskiej kandydują do Sejmu: Artur Konarski z Jadwigowa i Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy (Prawo i Sprawiedliwość), Jolanta Tyjas z Nieznanowic (Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska), Robert Jurek z Konieczna (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Gabriela Pustuł z Chlewic (Koalicja Obywatelska) oraz Dominik Czaj z Krasocina (Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy). Poznajcie ich.

Artur Konarski
Ma 48 lat. Wykształcenie średnie rolnicze. Mieszka w Jadwigowie. Żonaty, dwoje dzieci. Jest rolnikiem, radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego obecnej kadencji. Nie należy do partii politycznej. Startuje z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Bartłomiej Dorywalski
Ma 40 lat. Wykształcenie wyższe – doktor nauk prawnych. Mieszka we Włoszczowie. Kawaler. Wicewojewoda świętokrzyski, wykładowca akademicki. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Startuje z listy PiS.
Jolanta Tyjas
Ma 50 lat. Wykształcenie wyższe. Mieszka w Nieznanowicach. Matka dwóch córek. Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie. Radna Sejmiku Województwa obecnej kadencji. Nie należy do partii politycznej. Startuje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Robert Jurek
Ma 41 lat. Mieszka w Koniecznie. Żonaty, dwie córki. Wykształcenie wyższe rolnicze. Pracuje jako doradca rolniczy. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniecznie. Członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Startuje z listy SLD.
Gabriela Pustuł
Ma 22 lata. Pochodzi z Chlewic, mieszka w Częstochowie, studentka (ostatnio obroniła licencjat). Nie należy do partii politycznej. Startuje z listy Koalicji Obywatelskiej.
Dominik Czaj
Ma 39 lat. Mieszka w Krasocinie. Kawaler. Z wykształcenia politolog. Posiada również wykształcenie z zakresu europeistyki. Nie należy do partii politycznej. Startuje z komitetu Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

 

Na senatora, jako jedyny z naszego powiatu, miał kandydować członek SLD Krzysztof Malinowski z Konieczna, jednak w wyniku porozumienia pomiędzy PO, PSL i SLD (tak zwany pakt senacki), Sojusz Lewicy Demokratycznej nie wystawił ostatecznie swojego kandydata. Informację tę przekazano Krzysztofowi Malinowskiemu, gdy już zebrał wymaganą liczbę podpisów poparcia.

Krzysztof Malinowski – radny powiatowy

 

“Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w zbieraniu podpisów oraz podpisali się pod moją kandydaturą. Zebrałem prawie 3000 podpisów poparcia”.

 

/RB/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ