Uczniowie z Mieczyna odnieśli wielki sukces w konkursie wojewódzkim (fot. Urząd Gminy Krasocin).

Szkoła w Mieczynie najlepsza w województwie w konkursie o historii Polski

Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie odnieśli sukces w projekcie  „Gamifikacja. Moja wielka przygoda – Polska”.

Organizatorem przedsięwzięcia było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z marszałkiem województwa oraz firmą Aleksander.

W ramach projektu uczniowie zdobywali wiedzę historyczną  biorąc udział w grze planszowej „Wielki quiz – Historia Polski”. Podsumowaniem zmagań był turniej „My i Gry”, który odbył się w Centrum Targowym w Kielcach. Wzięło w nim udział 20 drużyn z całego województwa.  Szkołę w Mieczynie  reprezentowali: Igor Łapot, Karolina Bednarska, Filip Stępień i Paulina Mróz.

Pierwszym etapem turnieju były rozgrywki w oparciu o wspomnianą grę „Wielki quiz – Historia Polski”. Uczniowie  z Mieczyna zakwalifikowali  się do drugiego etapu, który odbywał się przy użyciu aplikacji Kahoot i nazywał się „Test wiedzy z historii Polski”. Tutaj Mieczyn okazał się liderem, zdobywając pierwsze miejsce w województwie. 

Nasi uczniowie otrzymali wiele cennych nagród między innymi mapy ścienne i gry planszowe  dla szkoły oraz nagrody indywidualnie. Do turnieju przygotowywały naszą młodzież: Lidia Siwek, Wanda Wilczyńska i Mieczysława Ciszek.

/RB/

UDOSTĘPNIJ