Władze naszego powiatu odwiedziły w piątek, 23 sierpnia I Liceum Ogólnokształcące, gdzie trwa intensywny remont.

Szkoły powiatu włoszczowskiego przygotowują się na przyjęcie podwójnych roczników. Trwają intensywne remonty w placówkach

Około 400 tysięcy złotych pochłoną prace adaptacyjne pomieszczeń, remonty oraz zakup nowego sprzętu w trzech szkołach ponadgimnazjalnych, które przygotowują się na przyjęcie rekordowej liczby nowych uczniów.

2 września do I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie przyjdzie rekordowa liczba 273 pierwszoklasistów – to dwa razy więcej, niż było dotychczas. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 zasili 220 uczniów pierwszych klas, natomiast do „Staszica” przyjęto 441 pierwszoklasistów – również dwukrotnie więcej.

W związku z przyjściem do szkół średnich we Włoszczowie 934 nowych uczniów z dwóch roczników (po trzeciej klasie gimnazjum oraz ósmej klasie szkoły podstawowej) zachodziła konieczność dostosowania placówek ponadgimnazjalnych, żeby pomieściły wszystkich. Szkoły musiały więc przeprowadzić konieczne remonty.

Największe są w „Sikorskim”, gdzie powstaje aż sześć nowych sal lekcyjnych, które – jak podkreśla dyrektor liceum Bożena Kaczor – umożliwią prowadzenie zajęć z młodzieżą bez pracy na dwie zmiany.

Remont pomieszczeń, wymiana elektryki oraz zakup sprzętu w I Liceum Ogólnokształcącym będzie kosztował około 180 tysięcy złotych. W „Czarnieckim” oraz „Staszicu” remonty adaptacyjne pochłoną po około 100 tysięcy. Wszystkie koszty pokryje powiat włoszczowski. Wiele prac w szkołach wykonywana jest systemem gospodarczym.

Bożena Kaczor – dyrektor I LO we Włoszczowie

“Jestem bardzo wdzięczna Zarządowi Powiatu za znalezienie pieniędzy na remont w naszej szkole. Cieszę się, że tylu uczniów wybrało nasze liceum i będziemy mogli ich godnie przyjąć”.

 

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ