W piątek, 10 stycznia plac budowy w Bebelnie odwiedzili burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek (z lewej) z dyrektorem Biura do spraw inwestycji Urzędu Gminy Sławomirem Owczarkiem.

Ta droga połączy dwie gminy powiatu włoszczowskiego. Trwa remont odcinka Bebelno-Sulików

Do początku lipca potrwa przebudowa drogi gminnej Bebelno Wieś – Sulików. Odnowiony odcinek połączy gminy Włoszczowa i Radków i będzie najkrótszą drogą dojazdową z miasta do trasy krajowej 78 w gminie Moskorzew.

Mowa o remontowanym odcinku 865 metrów drogi z Bebelna Wsi w kierunku Sulikowa. Przede wszystkim nowa droga zostanie poszerzona do 5,5 metra. Zakres tej inwestycji obejmuje również budowę przepustów i przyczółków.

Drogowcy wykonają zjazdy na pola i posesje. Powstaną też pobocza z kruszywa i destruktu uzyskanego z frezowania istniejącej nawierzchni. Rowy zostaną oczyszczone, odmulone i pogłębione. Droga, która była w fatalnym stanie głównie za sprawą przełomów i spękań, stanie się bezpieczna dla użytkowników.

Na przebudowę 865 metrów drogi w Bebelnie Wsi do granicy z gminą Radków włoszczowski samorząd pozyskał rządowe wsparcie. Całkowita wartość tego zadania to około 783 tysiące złotych, z czego 470 tysięcy stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast pozostałe 313 tysięcy złotych dokłada gmina Włoszczowa. Wykonawcą zadania jest firma Dukt. Umowny termin zakończenia robót to 2 lipca tego roku.

/RB/

UDOSTĘPNIJ