69-letni Tadeusz Piekarski został wójtem Gminy Secemin na trzecią kadencję.

Tadeusz Piekarski z Trzeciej Drogi wójtem Gminy Secemin na trzecią kadencję. Pokonał byłego wójta sąsiedniej gminy Moskorzew

69-letni Tadeusz Piekarski (Trzecia Droga) został wójtem Gminy Secemin na trzecią kadencję. Poparło go 53 procent społeczeństwa.

Na wójta dwóch kadencji zagłosowało 1221 mieszkańców gminy Secemin (53,06% głosujących), podczas gdy o 10 lat młodszego Jarosława Klimka poparło 1080 obywateli (46,94%).

Wygrana Piekarskiego w dogrywce wyborczej nie była oczywista po pierwszej turze. Dwa tygodnie temu pokonał on swojego rywala Jarosława Klimka zaledwie trzema procentami głosów (34 do 31%).

Sensacją zakończyły się wybory do Rady Gminy Secemin, gdzie dostało się aż 10 kandydatów na radnych z komitetu wyborczego Klimka i tylko jeden z komitetu obecnie urzędującego wójta Piekarskiego. Społeczeństwo dało sygnał, że oczekuje zmian w samorządzie.

Warto dodać, że podczas kampanii wyborczej Jarosława Klimka poparli między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski i starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ