Dobiega końca termomodernizacja Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Komornikach.

Trzy szkoły w gminie Kluczewsko zostaną zmodernizowane za ponad 5 milionów złotych. Kończy się remont placówki w Komornikach

Dobiega końca termomodernizacja Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Komornikach. To pierwsza z trzech szkół w gminie Kluczewsko, która przechodzi wielki remont.

17 lipca wójt Kluczewska Rafał Pałka podpisał umowę na termomodernizację dwóch kolejnych placówek oświatowych w Kluczewsku i Dobromierzu. Wszystkie szkoły wyremontuje firma SGBUD z Kielc. Wygrała ona przetarg na kwotę 5,2 miliona złotych. Gmina Kluczewsko długo czekała na wyłonienie wykonawcy. Powodem, jak mówi wójt Rafał Pałka, były wysokie oferty w przetargach, które przekraczały możliwości finansowe gminy.

W ramach projektu tak zwanej głębokiej termomodernizacji wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, przeprowadzona termoizolacja budynków, prace wewnątrz związane z instalacją urządzeń odzysku ciepła, zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz z kotłami, zamontowane oświetlenie ledowe oraz panele fotowoltaiczne.

Inwestycja pochłonie 5,2 miliona złotych, z czego około 4,4 miliona sfinansuje Unia Europejska. Wszystkie szkoły w gminie mają być zrobione jeszcze w tym roku – Komorniki są już na ukończeniu. Termomodernizacja zmniejszy docelowo koszty utrzymania trzech placówek oświatowych, które ponosi samorząd Kluczewska.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ