Te uczennice z dwóch szkół gminy Krasocin odniosły sukces w konkursie wojewódzkim: (od lewej) Julia Pedryc, Ada Dyksińska i Julia Bodzioch (fot. archiwum szkoły w Czostkowie).

Trzy uczennice z gminy Krasocin docenione w konkursie wojewódzkim “Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”

Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Czostkowie odniosła kolejny wielki sukces w dziewiątej edycji konkursu Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze, w którym wzięła udział rekordowa liczba 131 szkół (ponad 3 tysiące uczniów) z całego województwa świętokrzyskiego.

Prace konkursowe można było zgłaszać w trzech kategoriach. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych mieli za zadanie przygotować projekt karty kalendarza na temat Internet – Twoje wirtualne okno na świat.

Ich starsi koledzy z klas 4-8 tworzyli komiks na temat Nie wierz we wszystko, co znajdziesz w Internecie!, a uczniowie szkół ponadpodstawowych przygotowywali film edukacyjny o takim samym tytule. Zwycięzców poznaliśmy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia podczas uroczystego podsumowania konkursu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Komisja nagrodziła i wyróżniła 13 uczestników z najmłodszej grupy, 11 uczniów z klas 4-8 oraz 5 ze szkół ponadpodstawowych. W tej elitarnej grupie znalazły się trzy uczennice ze szkół papieskich z gminy Krasocin.

W kategorii klas 1-3 wyróżnienie otrzymała Julia Bodzioch ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Czostkowie. W grupie klas 4-8 pierwsze miejsce w województwie zajęła Ada Dyksińska, starsza koleżanka Julii (w nagrodę otrzymała między innymi kamerę sportową GoPro Hero 7).

Wyróżnienie w tej kategorii przyznano też uczennicy Zespołu Placówek Oświatowych imienia Jana Pawła II w Bukowie – Julii Pedryc. Opiekunkami docenionych uczennic były nauczycielki: Lucyna Wygoda z Bukowy oraz Anna Lechowicz z Czostkowa.

Warto nadmienić, że papieska szkoła w Czostkowie uczestniczy w projekcie Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze od pierwszej edycji. Uczniowie kilkakrotnie byli już nagradzani, bądź otrzymywali wyróżnienia. Tegoroczne pierwsze miejsce Ady Dyksińskiej jest już drugim tak wysokim wyróżnieniem w historii tej małej placówki oświatowej z gminy Krasocin.

/RB/

UDOSTĘPNIJ