Zwycięzcy eliminacji powiatowych turnieju z włoszczowskiej „jedynki” z organizatorami (fot. Starostwo Powiatowe).

Uczniowie włoszczowskiej „jedynki” ponownie niepokonani w turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego

Podopieczni Marcina Sztuki z włoszczowskiej „jedynki”, wieloletni laureaci Mistrzostw Polski w BRD, wygrali po raz kolejny eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zawody odbyły się 21 kwietnia w Starostwie Powiatowym (część teoretyczna) oraz na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (część praktyczna).

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o ruchu drogowym, test skrzyżowań, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przejechać rowerowy tor przeszkód.

W kategorii uczniów w wieku 10-12 lat wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 we Włoszczowie w składzie: Lena Słupińska, Natalia Kowalska, Kamil Pilarski i Szymon Szczepanik (został wybrany najlepszym zawodnikiem). Drugie miejsce zajęła ekipa z Dobromierza, a trzecie Kurzelów.

W grupie dzieci powyżej 12 lat ponownie najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej numer 1. Tworzyli go: Kajetan Sztuka, Oskar Skiba i Piotr Kaczor (okrzyknięty najlepszym zawodnikiem). Drugie miejsce zajęło Konieczno, a trzecie Dobromierz.

Nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczyli zwycięzcom: wicestarosta Łukasz Karpiński, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, którzy tworzyli komisję konkursową.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, będą reprezentować powiat włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich turnieju.