Uczniowie zakończyli rok szkolny. Najlepsi ze szkół średnich otrzymali specjalne statuetki od starosty włoszczowskiego
27 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich zakończyli rok szkolny 2024/2025 i udali się na dwumiesięczne wakacje.
W placówkach oświatowych w całym powiecie odbyły się uroczyste apele, które były okazją do pogratulowania uczniom oraz podziękowania nauczycielom oraz rodzicom.
W gminie Włoszczowa ostatni dzwonek zabrzmiał dla 1507 uczniów podstawówek i 476 przedszkolaków. Burmistrz Grzegorz Dziubek wręczył nagrody pracownikom szkół odchodzącym na emerytury: Małgorzacie Stryjewskiej, Lucynie Rydzek, Agacie Krysińskiej, Wojciechowi Guździołowi, Iwonie Soboń i Emilii Zawadzie.
Uroczyście było też w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Włoszczowski. W zakończeniu roku szkolnego wzięli tutaj udział między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski, radna wojewódzka Małgorzata Krzywda, starosta Dariusz Czechowski i prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Ryszard Pizior.
W tym roku, po raz pierwszy, najzdolniejsi uczniowie szkół średnich otrzymali od starosty włoszczowskiego specjalnie wykonane na tą okazję statuetki. W roku szkolnym 2024/2025 najlepsze okazały się uczennice: Marcelina Samek z I Liceum Ogólnokształcącego, Maja Wrona z Zespołu Szkół numer 2 oraz Sandra Korytowska z Zespołu Szkół nr 3.
/RB/
