Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Hetmanki Włoszczowa z trenerami i zaproszonymi na galę gośćmi (fot. archiwum klubu).

Uczniowski Klub Sportowy Hetmanki Włoszczowa ma już 10 lat. Z gali zawodniczki udały się prosto na… boisko

22 czerwca Uczniowski Klub Sportowy Hetmanki Włoszczowa obchodził 10-lecie istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala jubileuszowa w Domu Kultury.

W wydarzeniu uczestniczyły zawodniczki klubu, ich rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych, związków sportowych oraz instytucji współpracującymi z klubem.

Na początku prezes klubu Mariusz Ochenduszka przedstawił rys historyczny, kadrę trenerską i grupy szkoleniowe oraz plany na przyszłość. Podczas gali podsumowano największe osiągnięcia sportowe Hetmanek.

Największym sukcesem naszego klubu na przestrzeni tych lat są liczne powołania naszych zawodniczek do reprezentacji kadry wojewódzkiej Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej – opowiadał prezes Ochenduszka.

Następnie nagrodzono specjalnymi wyróżnieniami wszystkie „Hetmanki”. Nie zabrakło również podziękowań dla osób wspierających działalność klubu oraz dla trenerów i członków zarządu UKS Hetmanki.

Przedstawiciele władz samorządowych w osobach starosty Dariusza Czechowskiego i burmistrza Grzegorza Dziubka gratulowali zarządowi i trenerom sukcesów sportowych oraz wręczyli im pamiątkowe prezenty.

Po zakończeniu części oficjalnej najstarsze zawodniczki klubu nie poszły świętować, tylko udały się prosto na boisko Orlik, gdzie wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Hetmanki Cup 2024 o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Zaproszeni goście udali się natomiast do kawiarni na słodki poczęstunek, w tym okolicznościowy tort z okazji 10-lecia klubu, przygotowany przez cukiernię Migoń.

/RB/

UDOSTĘPNIJ