Uczestnicy imprezy świętojańskiej w Ciemiętnikach (fot. Tomasz Suliga).

Udana Noc Świętojańska w Ciemiętnikach nad brzegiem rzeki Czarnej Włoszczowskiej przy starym młynie

29 czerwca nad brzegiem rzeki Czarnej Włoszczowskiej przy starym młynie w Ciemiętnikach odbyły się po raz kolejny obchody Nocy Świętojańskiej. Impreza była bardzo udana.

W ramach wydarzenia zorganizowano trzy konkursy: kulinarny, w którym pierwsze miejsce zajęły rączkowskie kartały (goły) z Rączek, na najpiękniejszy strój sobótkowy (wygrała Iwona Suliga z Ciemiętnik) oraz na plecenie wianków z polnych kwiatów i ziół (najładniejszy wykonała Wiktoria Musiał z Włoszczowy).

Nie brakowało też licznych atrakcji dla najmłodszych w postaci zabaw i animacji z animatorami, czy dmuchanych zjeżdżalni. O gastronomię zadbało pięć kół gospodyń wiejskich, a o bezpieczeństwo tyle samo ochotniczych straży pożarnych z gminy Kluczewsko.

Zgodnie z rytuałem świętojańskim przed wieczorem puszczono wianki na wodę. Wieczór uświetnił występ Teatru Ognia Bohema, który zachwycił wszystkich swoją sztuką. Na koniec odbyła się zabawa z didżejem DaFox (Damianem Lisieckim).

Kolejną udaną Noc Świętojańską nad rzeką Czarną Włoszczowską zorganizowało sołectwo Ciemiętniki oraz miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. Imprezę prowadził sołtys Ciemiętnik i radny gminy Kluczewsko Damian Bakalarz. Patronem medialnym wydarzenia była „Moja gazeta lokalna”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ