Tak się bawili uczestnicy niedzielnego pikniku "Działamy razem" w Moskorzewie (fot. Fundacja Świętokrzyska).

„Działamy razem” w Moskorzewie – udany piknik zorganizowany przez Fundację Świętokrzyską. Będą jeszcze dwa w powiecie

24 lipca na boisku przy szkole w Moskorzewie odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych w te wakacje w naszym powiecie pikników rodzinnych pod hasłem „Działamy razem”. Jego głównym organizatorem była Fundacja Świętokrzyska z Łachowa, a współorganizatorem gmina Moskorzew.

Głównym celem imprezy była promocja lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, artystów i twórców. A tych nie brakowało. Moskorzew pokazał to, co ma najlepsze.

Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe Moskorzewianie z Moskorzewa i Cyganeczki z Tarnawej Góry, kapela CH DK Benc z Chlewic oraz soliści - Paulina Trela, Martyna Stępień i Leszek Wawrzyła.

Swoje stoiska wystawowe przygotowały: Stowarzyszenie Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi, Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnawej Góry oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Moskorzewa.

Podczas wakacyjnej imprezy nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn – wszystko było za darmo. Były też ciekawe konkursy prowadzone przez kieleckie Radio Eska. Można było również przejechać się samochodem elektrycznym od Taurona.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi wójt Moskorzewa Andrzej Walasek, prezes Fundacji Świętokrzyskiej Ksenia Musiał oraz dyrektor Fundacji Artwińskiego Paweł Kwietniewski. Imprezę prowadził Zbigniew Krzysiek, dyrektor Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego w Moskorzewie. Festyn rodzinny zakończyła zabawa taneczna z zespołem muzycznym Sextreme z Zawiercia.

Imprezę sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. „Działy razem” to cykl ośmiu imprez, które odbędą się w te wakacje w regionie świętokrzyskim (do tej pory zorganizowano już trzy). W powiecie włoszczowskim planowane są jeszcze dwa festyny.

Mam nadzieję, że kolejne pikniki pod nazwą „Działy razem” będą równie energiczne i równie pełne pozytywnej energii, jak ten w Moskorzewie – powiedziała Ksenia Musiał, prezes Fundacji Świętokrzyskiej.

/RB/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY