Zwycięzcy międzynarodowych zawodów pływackich z radnym miejskim Michałem Szafrańskim (fot. archiwum prywatne).

Ukraińcy najlepsi na międzynarodowych zawodach pływackich we Włoszczowie. Rywalizowało 200 młodych zawodników

Ponad 200 uczestników, w tym 130 z Ukrainy rywalizowało w 55 konkurencjach podczas II Międzynarodowych Zawodów Pływackich na włoszczowskim basenie Nemo.

W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież z rocznika 2003-2012, to jest klub pływacki Koral Morawica, Orka Częstochowa, Delfinek Częstochowa, szkoła pływania z Pińczowa, a także podopieczni włoszczowskich szkółek pływackich. Goście z Ukrainy reprezentowali kluby z Tarnopola, Łucka, Rivne, Kalush, Vinnicy oraz Niecieszyna.

Ukraińscy pływacy w wielu konkurencjach byli najlepsi. Bardzo dobrze zaprezentowały się też drużyny z Częstochowy i Morawicy, które również stawały na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, które wręczali organizatorzy oraz radny miejski Michał Szafrański.

Głównym organizatorem zawodów był Włoszczowski Klub Rekreacji i Ratownictwa Wodnego reprezentowany przez: Karola Lichosika, Roberta Wojtczyka, Macieja Budzynowskiego, Michała Jamrozika i Mariusza Bełtowskiego. Współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą sprawował burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

/RB/

UDOSTĘPNIJ