O edukacji i opiece nad ukraińskimi dziećmi burmistrz Włoszczowy rozmawiał z dyrektorami szkół 9 marca (fot. UG Włoszczowa).

W szkołach gminy Włoszczowa uczą się już pierwsze dzieci z Ukrainy. Goście poznają kolegów i nauczycieli

7 marca dwie szkoły podstawowe we Włoszczowie zorganizowały pierwsze zajęcia dla dzieci z Ukrainy. Na razie goście poznają otoczenie, kolegów i nauczycieli.

Do włoszczowskiej „jedynki” trafiła piątka dzieci, natomiast do „dwójki” – czworo uczniów.

Trudno wyrokować, jak dzieci odnajdą się w nowej sytuacji, ale na pewno pomożemy im w adaptacji i zorganizujemy dodatkowe zajęcia – zapowiada Zbigniew Hamera, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych numer 2. 

 

Najważniejsze, że  dzieci są bezpieczne i otrzymały pomoc. Jeśli nawet część z nich ma chwilowe problemy, to będziemy je rozwiązywać wspólnie  – dodaje Iwona Gieroń, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych numer 1.

W obydwu placówkach na początek nauczyciele prowadzą przede wszystkim zajęcia integracyjne, tak, aby goście z zagranicy poznali swoich rówieśników z Polski.

Jak informuje włoszczowski magistrat – szkoły starają się tak pomóc małym uchodźcom, aby mogli zapomnieć o traumie wojny. Nauka z polskimi rówieśnikami pozwoli im odnaleźć się w tej trudnej sytuacji.

Mali Ukraińcy mogą też liczyć na dodatkowe godziny języka polskiego, pomoc nauczyciela, który zna język ukraiński, zostaną również objęte pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

O edukacji i opiece nad dziećmi zza wschodniej granicy burmistrz Grzegorz Dziubek rozmawiał 9 marca z dyrektorami  Samorządowego Centrum Oświaty, szkół i przedszkoli oraz szkoły społecznej w Bebelnie, gdzie naukę ma podjąć czworo ukraińskich dzieci.

/RB/

UDOSTĘPNIJ