Ulica Jędrzejowska w Seceminie zostanie przebudowana na odcinku około 800 metrów (fot. Urząd Gminy Secemin).

Ulica Jędrzejowska w Seceminie zostanie przebudowana. To kontynuacja ubiegłorocznego remontu

Blisko 800 metrów ulicy Jędrzejowskiej w Seceminie zostanie latem przebudowane. Inwestycję sfinansuje w 70 procentach budżet państwa.

23 kwietnia wójt gminy podpisał umowę z firmą Dukt z Włoszczowy, która wygrała przetarg na kwotę około 617 tysięcy złotych. Cała inwestycja pochłonie około 800 tysięcy i w 70 procentach będzie dofinansowana przez Fundusz Dróg Samorządowych.

W ramach tego zadania zostanie przebudowany odcinek 796 metrów – od skrzyżowania z ulicą Partyzantów do drogi powiatowej. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej powstanie też chodnik i zjazdy na posesje. Prace będą realizowane w miesiącach czerwiec – lipiec.

Warto nadmienić, że w poprzedniej kadencji przebudowano w Seceminie ulicę Kolejową (wspólnie z powiatem), Kościelną oraz trzy odcinki dróg wewnętrznych (za SKR, a także dwie przy ulicy Kolejowej). W obecnej kadencji wyremontowano kolejne ulice – Struga, Ogrodową, Partyzantów oraz wykonano pierwszy etap ulicy Jędrzejowskiej.

Tadeusz Piekarski – wójt gminy Secemin

Przebudowa drugiego etapu ulicy Jędrzejowskiej zamknie listę dróg, które wymagały remontu lub przebudowy na terenie Secemina.

 

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ