Osoby odbierające ulicę Koniecpolską: (od lewej) Łukasz Karpiński, Małgorzata Gusta, Damian Moroń, Dariusz Czechowski, Rafał Pacanowski, Anna Błaszczyk, Grzegorz Dziubek, Zbigniew Woldański, Grzegorz Krzywonos, Grzegorz Dudkiewicz, Adam Łakomiec, Roman Sybis, Sławomir Owczarek, Czesław Młynarczyk, Paweł Macherski, Michał Szafrański, Sebastian Klimczak i Krystyna Ciulęmba.

Ulica Koniecpolska uroczyście otwarta. Władze zapowiedziały budowę ścieżki rowerowej przez Łachów na Klekot

8 maja odbył się uroczysty odbiór rozbudowanej ulicy Koniecpolskiej we Włoszczowie – jednej z najważniejszych dróg powiatowych w mieście. Inwestycję odebrało 18 osób, w większości samorządowców obecnej i byłej kadencji.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowano 800 metrów drogi powiatowej – od Ronda Michała Otawskiego do okolic ronda na obwodnicy przed Łachowem. Nawierzchnia drogi została poszerzona do 6 metrów, powstała prawostronna ścieżka pieszo-rowerowa, chodnik z kostki brukowej, zjazdy, kanalizacja deszczowa i nowoczesne oświetlenie LED. Drogę wykonała włoszczowska firma Dukt.

Rozbudowa ulicy Koniecpolskiej kosztowała 4,35 miliona złotych. Powiat pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 60 procent, czyli ponad 2,6 miliona zł. Pozostałą kwotę zabezpieczyli po równo (około 870 tysięcy) Powiat i Gmina Włoszczowa.

Ulica Koniecpolska zmieniła się nie do poznania. Jest szersza, obok biegnie ścieżka pieszo-rowerowa, przy której zamontowano nowoczesne oświetlenie. Zwiększył się komfort jazdy i bezpieczeństwo osób korzystających z tej drogi – powiedział podczas odbioru starosta Dariusz Czechowski.

 

Ja bym powiedział, że to nie jest już ulica, tylko promenada. Widzę tutaj mnóstwo spacerujących matek z dziećmi. To świetne sprawa – stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz, dodając, że przy nowej ścieżce pieszo-rowerowej przydałyby się też ławeczki i kosze na śmieci.

Burmistrz Włoszczowy podziękował staroście za modernizację ulicy Koniecpolskiej oraz przebudowę drogi w Motycznie, która jest obecnie realizowana. – Panie starosto, czas na pozostałe, czyli Gościencin i Ogarka-Rogienice. Jesteśmy otwarci na współpracę – powiedział Grzegorz Dziubek. Myślę, że współpraca nadal będzie się dobrze układała odpowiedział starosta Czechowski.

Uważam, że naszym kolejnym wspólnym zadaniem powinno być doprowadzenie ścieżki rowerowej do Klekotu. To nasze marzenie. Mamy już pomysły, skąd pozyskać pieniądze na budowę takiej ścieżki przez Łachów – zapowiedział starosta włoszczowski.

Burmistrz poinformował, że Gmina Włoszczowa rozpoczęła już procedurę przejęcia od Lasów Państwowych drogi wewnętrznej prowadzącej z Łachowa do Klekotu, aby w przyszłości również tam wykonać wspomnianą ścieżkę rowerową aż do samego zbiornika wodnego.

Remont ulicy Koniecpolskiej, co podkreślano na jej odbiorze końcowym, jest przykładem dobrej współpracy między włoszczowskimi samorządami. Grzegorz Dziubek przypomniał, że od początku swojego urzędowania w 2014 roku, Gmina dołożyła blisko 7 milionów złotych ze swojego budżetu do remontu około 30 kilometrów dróg powiatowych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ