Liczna reprezentacja samorządowców odebrała w czwartek, 7 listopada przebudowaną ulicę Wiśniową we Włoszczowie.

Ulica Wiśniowa we Włoszczowie zrobiona. Koniec z ochlapywaniem pieszych przez samochody

7 listopada odbył się odbiór końcowy przebudowanej ulicy Wiśniowej – strategicznej drogi powiatowej w mieście. Teraz piesi już nie muszą się obawiać „zimnego prysznica” spod kół samochodów.

W odbiorze drogi uczestniczyło kilkanaście osób, w tym między innymi dwóch starostów, przewodniczący Rady Powiatu, burmistrz Włoszczowy oraz przewodniczący Rady Miejskiej.

Odbierający przeszli pieszo cały kilometrowy odcinek drogi od starostwa do stadionu sportowego przy basenie. Nie mieli żadnych zastrzeżeń do wykonawcy z Lublińca i Włoszczowy. Napotkani po drodze mieszkańcy dziękowali za nowy asfalt.

Oprócz nowej nawierzchni dla samochodów powstał też chodnik dla pieszych i przede wszystkim to, czego nie widać, ale co miało istotne znaczenie dla tej inwestycji, czyli kanalizacja deszczowa, której nie było. Teraz piesi już nie muszą się bać, że zostaną ochlapani stojącą na jezdni wodą przez samochody.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 miliona złotych i w zdecydowanej większości został sfinansowany przez gminę Włoszczowa, dzięki dotacji unijnej z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Powiat dołożył około pół miliona złotych. Wszystko dlatego, że remont ulicy Wiśniowej jest częścią dużego projektu rewitalizacji miasta, realizowanego przez gminę.

Obecnie trwa budowa kanalizacji deszczowej na sąsiednim z ulicą Wiśniową starym osiedlu Brożka. Pochłonie ona 4,6 miliona złotych. Ten etap ma zakończyć się w kwietniu 2020 roku. Cała inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską w wysokości 85 procent kosztów zadania.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ