Strażacy musieli po raz 21 w tym roku przepompowywać wodę z zalanej ulicy Wyzwolenia z powodu niedrożnej kanalizacji burzowej.

Ulica Wyzwolenia w Krasocinie zalana po raz 21 w tym roku z powodu niedrożnej kanalizacji burzowej. Podtopione posesje

Już po raz 21 musieli interweniować strażacy w Krasocinie w związku z podtapianiem posesji po sobotnich opadach deszczu przed wieczorem. Powodem była niedrożna kanalizacja burzowa w głównej ulicy Krasocina – Wyzwolenia.

Na drodze powiatowej utworzyły się duże i głębokie zastoiska wody, która wystąpiła z jezdni i zalała sąsiednie posiadłości.

Nasze działania polegały na przepompowywaniu wody ze studzienki burzowej do pobliskiej rzeki. Zabezpieczyliśmy również zagrożone podtopieniem posesje workami z piaskiem – opowiadał młodszy brygadier Paweł Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie.

W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy strażackie – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Włoszczowy oraz OSP Krasocin i Świdno.

Była to już 21 interwencja strażaków na ulicy Wyzwolenia w tym roku. Jak się dowiedzieliśmy od Pawła Mazura, od momentu powstania problemu niedrożnej kanalizacji burzowej, to jest od września 2022 roku, straż musiała wypompowywać wodę z tej drogi powiatowej już ponad 50 razy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ