Oddział Chirurgii przeniesiono tymczasowo do pomieszczeń po oddziale ginekologicznym.

Umowa na przebudowę Oddziału Chirurgii włoszczowskiego szpitala podpisana. Prace ruszają na początku czerwca

Ponad 2,8 miliona złotych będzie kosztować przebudowa Oddziału Chirurgii Ogólnej szpitala we Włoszczowie, na którą dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej właśnie podpisał umowę.

Modernizacja rozpocznie się na początku czerwca i ma potrwać około 5 miesięcy. W ramach inwestycji zaplanowano między innymi budowę nowych sal z sanitariatami, izolatek, sal zabiegowych, czy wymianę wszystkich instalacji. Szpital szuka obecnie możliwości sfinansowania wyposażenia dla zmodernizowanego oddziału.

Umowa na przebudowę chirurgii opiewa na kwotę ponad 2,8 miliona złotych, z czego przeszło 2,2 miliona stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozostała kwota ma być sfinansowana z innych źródeł. 25 maja rozpoczęto przeprowadzkę oddziału na niższe piętro.

W związku z planowaną przebudową oddziału chirurgii niezbędna była jego migracja do innej lokalizacji. Do tego celu wykorzystaliśmy pomieszczenia po byłym oddziale ginekologicznym na trzecim piętrze, które udało się szybko przekwalifikować z oddziału, który w ostatnim czasie służył jako wsparcie oddziału covidowego – mówi Rafał Krupa, dyrektor Szpitala imienia Jana Pawła II we Włoszczowie.

Warto podkreślić, że w ostatnim czasie włoszczowska chirurgia znacznie zwiększyła liczbę przyjętych pacjentów oraz przeprowadzonych operacji. To pokazuje, jak bardzo potrzebna jest to komórka w strukturze szpitala. Ten dobry wynik to między innymi efekt wsparcia kilku nowych chirurgów, których pozyskał w ostatnim czasie dyrektor Rafał Krupa.

/RB/

Zobacz również:

https://www.moja-gazeta.com.pl/wojewoda-w-szpitalu-rozmawiano-o-planowanej-przebudowie-oddzialu-chirurgii-jednej-z-najwiekszych-inwestycji-ostatnich-lat

https://www.moja-gazeta.com.pl/oddzial-chirurgii-wloszczowskiego-szpitala-zostanie-przebudowany-powiat-przekazal-na-ten-cel-ponad-2-miliony-zlotych