Fot. Pixabay

136 przypadków koronawirusa w powiecie. Zmarła kolejna osoba. Od soboty cały kraj w czerwonej strefie

Wprowadzona 10 października żółta strefa nie pomogła ograniczyć zachorowalności na Covid-19 w naszym powiecie. Od 17 października powiat włoszczowski znajduje się w najbardziej restrykcyjnej, czerwonej strefie, która od soboty objęła już cały kraj. Są nowe obostrzenia.

Obecnie w powiecie włoszczowskim koronawirusa ma 136 osób. Najwięcej zakażeń - 57 jest w gminach Włoszczowa i Krasocin, 10 kolejnych przypadków odnotowano w gminie Secemin, 6 w gminie Moskorzew, 4 w Radkowie i 2 w Kluczewsku.

W sobotę, 24 października zmarła 71-letnia mieszkanka naszego powiatu - to już ósma ofiara od początku pandemii. 92 osoby wyzdrowiały. Na kwarantannie przebywa obecnie 773 mieszkańców.

W związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa, od 24 października zostały wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa na terytorium całego kraju.  

Nowe ograniczenia w strefie czerwonej
Szkoła podstawowa w klasach 4-8 będzie działać w trybie zdalnym. Jednocześnie w godzinach 8-16 młodzież poniżej 16. roku życia może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.
Od soboty lokale gastronomiczne i restauracje będą zamknięte. Dozwolona będzie jedynie sprzedaż jedzenia na wynos.
W spotkaniach, imprezach, zebraniach i zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Wyjątek stanowią osoby, które razem mieszkają, spotykają się w celach zawodowych oraz uczestniczą we mszy świętej.

Aktualne komunikaty o sytuacji epidemiologicznej w powiecie włoszczowskim można znaleźć na stronie internetowej sanepidu oraz Starostwa Powiatowego.

/RB/

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/dwie-kolejne-szkoly-z-koronawirusem-zakazeni-sa-nauczyciele-z-oleszna-i-dobromierza-od-poniedzialku-nauczanie-zdalne