Uwaga mikroprzedsiębiorcy i samozatrudnieni z powiatu włoszczowskiego. W ciągu trzech dni można dostać 5 tysięcy złotych bez wychodzenia z domu!

5 tysięcy złotych praktycznie bezzwrotnej pożyczki z Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie może otrzymać każdy mikroprzedsiębiorca i samozatrudniony. Pieniądze przelewane są na konto maksymalnie po dwóch – trzech dniach.

Program ten cieszy się bardzo dużą popularnością we Włoszczowie. Od 1 do 23 kwietnia wpłynęło już 321 wniosków przedsiębiorców z powiatu włoszczowskiego.

Pożyczka jest jednorazowa, w 100 procentach umarzalna. Warunek jest jeden – wystarczy, że przez 3 kolejne miesiące utrzymamy swoją firmę na rynku i po tym okresie złożymy w PUP wniosek o umorzenie pożyczki, na co mamy 14 dni.

Ta pomoc publiczna to efekt przyjęcia 31 marca ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Ustawa ta, zwana potocznie tarczą antykryzysową, reguluje szereg rozwiązań mających na celu udzielenie wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, samozatrudnionych oraz organizacji pozarządowych, na których działalność niekorzystnie wpłynęła panująca obecnie pandemia.

Szczegółowe warunki przyznawania wsparcia finansowego oraz wnioski do pobrania znajdują się na stronie internetowej www.praca.gov.pl oraz na stronie Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie www.wloszczowa.praca.gov.pl.

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zaprasza przedsiębiorców do odwiedzenia wspomnianych stron i zapoznania się z ofertą wsparcia. W przypadku konieczności bliższych wyjaśnień prosimy o kontakt z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy pod numerem telefonu 41 39 43 540, wewnętrzny 226, 210 oraz 208.

 

Rafał Banaszek – firma RAF-MEDIA

Pieniądze na koncie po dwóch dniach

Szanowni mikroprzedsiębiorcy i samozatrudnieni z powiatu włoszczowskiego. Od roku prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na wydawaniu czasopisma w wersji drukowanej i elektronicznej. Postanowiłem skorzystać z jednego z działań tarczy antykryzysowej, do której początkowo podchodziłem sceptycznie. W poniedziałek, poprzez profil zaufany, złożyłem wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie o mikropożyczkę w wysokości 5 tysięcy złotych na sfinansowanie bieżących kosztów prowadzenia działalności. Ku mojemu zaskoczeniu pieniądze miałem na koncie już w czwartek. Po dwóch dniach. Bez wychodzenia z domu, bez osobistych wizyt w urzędzie i podpisywania umów papierowych. Wypełnienie dwóch prostych wniosków (do pobrania umowa, formularz) zajęło mi kilkanaście minut, po czym wysłałem je elektronicznie do urzędu pracy. Tarcza, jak widać, zadziałała w moim przypadku i zachęcam wszystkich państwa do skorzystania z tej oferty, póki są pieniądze, bo zainteresowanie jest bardzo duże we Włoszczowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ