Uwaga! Kradną pieniądze w domach. Znów ofiarą padają osoby starsze we Włoszczowie

7 tysięcy złotych straciła 87-letnia mieszkanka Włoszczowy, która wpuściła do mieszkania nieznaną kobietę. Policja szuka teraz złodzieja i po raz kolejny apeluje o ostrożność.

Oszustka, jak ustaliła włoszczowska policja, nie podała z jakiej jest instytucji. Zapytała tylko staruszkę, czy opłaca czynsz za mieszkanie.

Wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki, ukradła jej pieniądze w kwocie blisko 7 tysięcy złotych, po czym oddaliła się z mieszkania.

Warto podkreślić, że kilka dni później podobna sytuacja miała miejsce w Krasocinie.

Pomimo wielu apeli i informacji przekazywanych przez policjantów na temat metod działania oszustów, w dalszym ciągu dochodzi do przestępstw popełnianych właśnie takimi metodami.

Komenda Powiatowa Policji przypomina. Aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad: gdy ktoś do ciebie zadzwoni prosząc o pożyczkę, miej świadomość, że ta osoba może być oszustem, nigdy nie podawaj swoich danych – wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta czy hasła do niego, pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, zanim wpuścisz do mieszkania osobę podającą się za pracownika administracji, gazowni, prowadzącą sprzedaż bądź też informującą o konieczności sprawdzenia odpływu wody, ścieków lub każdą inną obcą dla siebie osobę, bądź ostrożny i poproś o stosowny dokument – uczciwa osoba zrobi to, a przestępcę zrazi to do dalszego działania, nie pozostawiaj nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach – często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu i korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży, w razie podejrzeń o złe zamiary nieznanych osób, niezwłocznie powiadom policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

/RB/

UDOSTĘPNIJ