Dzieci już testują nowoczesny plac zabaw w Dobromierzu (fot. UG Kluczewsko).

W Dobromierzu powstała piękna siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci i strefa relaksu

Ponad 130 tysięcy złotych kosztowała budowa siłowni plenerowej, placu zabaw i strefy relaksu z altaną w Dobromierzu w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Zadanie dofinansowano w kwocie 70 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

W ramach Otwartej Strefy Aktywności w Dobromierzu powstała siłownia plenerowa z profesjonalnym zestawem urządzeń do ćwiczeń, stolikiem do gry w szachy i chińczyka. Wybudowano też plac zabaw dla najmłodszych, który został ogrodzony. Nie zapomniano tez o nowych ławkach oraz stojakach na rowery.

Otwarta Strefa Aktywności w Dobromierzu powstała przy drodze wojewódzkiej 742 w sąsiedztwie szkoły i boiska sportowego przy ulicy Przedborskiej. Po drugiej stronie tego obiektu znajduje się strefa relaksu z altaną, dostępem do Internetu i alejkami.

Rafał Pałka – wójt gminy Kluczewsko

“Dzięki elementom aktywnej strefy nowy kompleks nabierze charakteru sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowego. Każdy z mieszkańców, sąsiadów oraz przybyłych turystów i gości w różnym wieku znajdzie tutaj coś dla siebie”.

 

Wszystkie zamontowane urządzenia, jak mówi wójt Pałka, sprzyjać będą nie tylko rozwojowi aktywności fizycznej, ale również integracji uczestników, wspólnej zabawie oraz miłemu spędzaniu wolnego czasu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ