Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek na przebudowywanej drodze w Tarnawej Górze.

W gminie Moskorzew powstają piękne dywaniki asfaltowe. Wszystko dzięki milionowej dotacji od państwa (zobacz wideo)

Dzięki rekordowej promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na drogach w wysokości około 1,2 miliona złotych, w gminie Moskorzew powstają kolejne nawierzchnie asfaltowe.

W kwietniu rozpoczęła się i zakończyła przebudowa dwóch odcinków drogowych w Chlewskiej Woli o łącznej długości 1,7 kilometra. Inwestycja kosztowała około 450 tysięcy złotych, w tym 360 tysięcy (80 procent) stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa.

Nowy dywanik asfaltowy w Chlewskiej Woli (fot. Urząd Gminy Moskorzew).

Obecnie trwa przebudowa drogi Mękarzów-Tarnawa Góra o długości ponad 2 kilometrów. Odcinek ten ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu. Inwestycja pochłonie około 700 tysięcy złotych, z czego 550 tysięcy (80 procent kosztów) pokryje budżet państwa.

Obecnie trwa przebudowa drogi gminnej w Tarnawej Górze (fot. Rafał Banaszek).

W ramach pozyskanej promesy zrobiony zostanie jeszcze do końca czerwca 1 kilometr drogi w Lubachowach. Łącznie powstanie około 5 kilometrów nowych dywaników asfaltowych w gminie Moskorzew.

Przypomnijmy, że drogi te realizowane są w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych, z którego gmina Moskorzew otrzymała największe w powiecie włoszczowskim dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości około 1,2 miliona złotych.

Jest to kolejna z rzędu duża dotacja rządowa na drogi, którą pozyskał w ostatnim czasie wójt Andrzej Walasek. Warto nadmienić, że do tej pory gmina Moskorzew otrzymała z MSWiA kilka milionów złotych dofinansowania na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki temu wykonano sporo nowych nawierzchni.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ