Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek pokazuje miejsce w Przybyszowie, gdzie powstanie w tym roku kolejny plac zabaw z elementami siłowni zewnętrznej.

W gminie Moskorzew powstanie druga Otwarta Strefa Aktywności. Będzie nowoczesny plac zabaw i siłownia napowietrzna

Przy świetlicy wiejskiej w Przybyszowie zostanie wybudowany jesienią nowoczesny plac zabaw dla dzieci z elementami siłowni zewnętrznej.

Inwestycja powstanie w ramach tak zwanej Otwartej Strefy Aktywności (OSA), na którą gmina Moskorzew otrzymała 43 tysiące złotych dofinansowania (50 procent) ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach tegorocznej edycji programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielkopokoleniowym.

Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 90 tysięcy złotych. Plac zabaw z elementami siłowni napowietrznej w Przybyszowie ma być gotowy do 15 października. Będzie to druga w gminie Moskorzew OSA po Mękarzowie, która powstała rok temu (kosztowała podobnie – około 94 tysiące, w tym dotacja wyniosła ponad 40 tysięcy). W planach jest budowa kolejnej strefy aktywności – w Damianach.

Rok temu wybudowano pierwszą w gminie Otwartą Strefę Aktywności w Mękarzowie (fot. UG Moskorzew).
Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

“Społeczeństwo oczekuje takich miejsc wypoczynku i rekreacji, z których będą korzystać nie tylko dzieci i młodzież, ale również nasi seniorzy”.

 

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ