Przemysław Wilk, Kamil Bąk i Piotr Prokop podczas zawodów motocyklowych w Ostrowcu Świętokrzyskim (fot. archiwum prywatne).

W Januszewicach powstało stowarzyszenie motocyklowe EnduroRodeo. Jesienią chce zorganizować wielką imprezę

18 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia grupa zapaleńców – entuzjastów off-roadu motocyklowego z powiatu włoszczowskiego i ościennych powołała do życia stowarzyszenie motocyklowe EnduroRodeo z siedzibą w Januszewicach.

Inicjatorami założenia klubu byli Kamil Bąk z Januszewic i Piotr Prokop z Rudki.

Pomysł narodził się podczas wspólnych wypraw motocyklowych. Zachęciliśmy naszych znajomych – pasjonatów enduro crossu do wspólnej jazdy i tak powstała amatorska drużyna sportowa. Obecnie liczy ona 12 członków, ale kolegów “po fachu” w promieniu 20 kilometrów mamy około 50 – opowiada Kamil Bąk.

Jazda motocyklem crossowym po trudnym terenie to bardzo niebezpieczne hobby – łatwo można nabawić się kontuzji, o czym nasi motocykliści wielokrotnie się już przekonali. Najczęściej można ich spotkać w okolicach Bukowy i Krasocina. Jednak najbardziej popularne trasy, jak mówią, znajdują się w Jaworzni koło Kielc – mekce polskiego enduro.

Jesienią tego roku Stowarzyszenie EnduroRodeo z Januszewic planuje zorganizować w naszym powiecie Puchar Polski Południowej Cross Country. Impreza ma się odbyć 10 października w Lipiu, jeśli oczywiście pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju.

Do gminy Krasocin może zjechać nawet 350 motocyklistów crossowych. Zarząd stowarzyszenia EnduroRodeo prowadzi już rozmowy z wójtem gminy Ireneuszem Gliścińskim, który wspiera inicjatywę motocyklistów z gminy Kluczewsko.

Warto wspomnieć, że w tej imprezie Kamil Bąk z Januszewic zajmował już kilkakrotnie czołowe miejsca, między innymi na zawodach w Szydłowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, czy Biskupicach. Drużyna EnduroRodeo w ubiegłym sezonie wywalczyła 23 miejsce na 104 zespoły.

Przy okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Małgorzacie Guście ze Starostwa Powiatowego we Włoszczowie za pomoc w założeniu stowarzyszenia i okazywane wsparcie oraz Mariuszowi Brelskiemu ze Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Dziękujemy też naszym sponsorom. Zapraszamy aktywnych motocyklistów crossowych do wstępowania w nasze szeregi – podkreśla Kamil Bąk.

Więcej informacji można znaleźć na facebooku klubu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ