Kurzelowskie przedszkolaki nie mogły się nacieszyć nowoczesnym placem zabaw.

W Kurzelowie otwarto najładniejszy przedszkolny plac zabaw w gminie Włoszczowa. Teraz czas na siłownię

180 tysięcy złotych kosztował nowoczesny plac zabaw, który wybudowano przy kurzelowskim przedszkolu. To prawdopodobnie najładniejszy przedszkolny plac zabaw w gminie. Otwarto go uroczyście w pierwszy piątek wakacji.

Obiekt na miarę XXI wieku powstał już wiosną, w maju, jednak z powodu panującej pandemii kurzelowskie przedszkolaki nie mogły z niego korzystać. Najpierw czekały z utęsknieniem na plac zabaw, a potem plac zabaw czekał na dzieci.

Aż do 3 lipca, kiedy Kolorowa kraina została uroczyście otwarta przez przedszkolaków, w obecności władz samorządowych gminy Włoszczowa. Obiekt poświęcił proboszcz Kurzelowa, ksiądz Jacek Bonio. Na znak radości dzieci wypuściły w niebo balony.

Plac zabaw w Kurzelowie ma 350 metrów kwadratowych powierzchni i wyłożony jest bezpieczną wykładziną poliuretanową. Kosztował ponad 180 tysięcy złotych. Część tej kwoty pochodziło z funduszu sołeckiego. Obiekt wybudowała firma Royal Play z Małkini.

Będzie służył nie tylko przedszkolakom, ale również innym mieszkańcom sołectwa. Dorośli pozazdrościli dzieciom i marzą o strefie aktywności dla siebie. W sąsiedztwie placu zabaw chcą mieć napowietrzną siłownię. 

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ