Podczas spotkania w Mieczynie: (od lewej) Łukasz Karpiński, Eugeniusz Rak, Sławomir Podstawka i Artur Konarski.

W Mieczynie powstaje chodnik przy drodze wojewódzkiej 786. Pomógł radny wojewódzki z gminy Moskorzew

Przy drodze wojewódzkiej 786 w Mieczynie trwa budowa około 240 metrów brakującego chodnika, który zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców gminy Krasocin przy tej bardzo ruchliwej trasie.

O remont tego ciągu pieszego wnioskował u władz województwa świętokrzyskiego radny Sejmiku Artur Konarski z gminy Moskorzew. To dzięki jego zabiegom samorząd województwa zabezpieczył w budżecie 130 tysięcy złotych na tę inwestycję.

Informacje te potwierdzili podczas spotkania w Mieczynie zarówno sołtys wsi Sławomir Podstawka, jak i wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński oraz sam zainteresowany Artur Konarski.

O dokończenie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej 786 mieszkańcy Mieczyna prosili władze od wielu lat. W ubiegłym roku, tuż przed świętami wielkanocnymi zaprosili do siebie posła Michała Cieślaka, któremu pokazali słynne przejście dla pieszych przez jezdnię, które prowadziło wprost do… rowu, gdyż brakowało tutaj chodnika.

Jak mówi sołtys Podstawka, przełom w sprawie nastąpił dopiero w tym roku, dzięki wsparciu wicestarosty Karpińskiego i zabiegom radnego Konarskiego. O inwestycję zabiegał też wójt Krasocina Ireneusz Gliściński.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ