Włoszczowskie nadleśnictwo rozdało za darmo 200 sadzonek drzew

26 kwietnia organizowana jest ogólnopolska akcja „#sadziMy”. W ramach tego wydarzenia Nadleśnictwo Włoszczowa będzie rozdawać po dwie sadzonki drzew dla każdego mieszkańca, który tego dnia zgłosi się na ulicę Kolejową 23.

Sadzonki będą przekazywane we wszystkich 430 nadleśnictwach w całym kraju w godzinach od 9 do wyczerpania zapasów (link do mapy).

 

Artur Ratusznik – nadleśniczy włoszczowski

“Nasze nadleśnictwo rozda 200 sadzonek różnych drzew liściastych i iglastych. Każda osoba otrzyma po dwie sadzonki. Wystarczy tylko się do nas zgłosić i powiedzieć, że chce się sadzić las”.

 

 

 

Nadleśnictwo Włoszczowa po raz pierwszy bierze udział w akcji ogólnopolskiej „#sadziMy”, organizowanej z inicjatywy prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Jednak nie pierwszy raz włącza się w rozdawanie mieszkańcom sadzonek drzew.

Warto podkreślić, że od 3 lat nasze nadleśnictwo organizuje akcje sadzenia lasu w różnych częściach powiatu włoszczowskiego. W tym roku, przed Świętami Wielkanocnymi leśnicy sadzili las z młodzieżą szkolną z Bebelna na terenie leśnictwa Czarnca.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo – podkreślają organizatorzy akcji.

Warto nadmienić, że w piątek, 26 kwietnia akcję „#sadziMY” zainauguruje osobiście prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel (województwo pomorskie), jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 roku. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby wspólnie posadzić 100 hektarów nowego pokolenia lasu (do tego celu zostanie wykorzystane ponad 300 tysięcy sadzonek).

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ