Uczniowie drugiej klasy biomedycznej są bardzo zadowoleni z nowej pracowni chemicznej, którą odwiedzili 14 września dwaj starostowie włoszczowscy.

W „Sikorskim” powstała profesjonalna pracownia chemiczna z prawdziwego zdarzenia. Pomógł powiat i fundacja szkoły

Ponad 38 tysięcy złotych kosztowała modernizacja pracowni chemicznej w I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. To obecnie najnowocześniejsza sala chemiczna w szkołach ponadpodstawowych.

Pracownia wyposażona jest między innymi w ciekawe stanowisko pracy nauczyciela – szafkę wodną oraz tak zwany moduł środkowy, czyli popularną wyspę dla uczniów, gdzie mogą bezpiecznie wykonywać różne doświadczenia.

Doposażenie pracowni w potrzebny sprzęt oraz niezbędne prace hydrauliczne kosztowały łącznie ponad 38 tysięcy złotych, z czego przeszło 21 tysięcy sfinansował powiat, natomiast pozostałe 17 tysięcy – działająca przy szkole Fundacja I LO. Warto nadmienić, że 5 tysięcy dołożyli tegoroczni absolwenci “Sikorskiego” z oszczędności po studniówce.

Bożena Kaczor – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego

Pracownia chemiczna w naszym liceum stanowi spełnienie oczekiwań nauczycieli chemii i uczniów z pięciu grup realizujących rozszerzoną chemię. Inspiracją do wykonania pracowni było 5 tysięcy złotych przekazane przez tegorocznych absolwentów i ich rodziców na zakończenie nauki w szkole. Pomysł pracowni spotkał się z aprobatą starostów powiatu włoszczowskiego, pod których wodzą zarząd wyasygnował na ten cel 20 tysięcy złotych. Z pomocą przyszła również Fundacja I Liceum, która z darowizn i środków z 1% sfinansowała między innymi dygestorium i montaż hydrauliczny urządzeń wraz z materiałami. Na taką pracownię szkoła czekała od lat. Wykonywanie doświadczeń w profesjonalnej pracowni będzie bezpieczniejsze i łatwiejsze pod względem organizacyjnym przede wszystkim dla uczniów. Mamy nadzieję, że wykonane doświadczenia przyczynią się do wyższych wyników na maturze.

/RB/

UDOSTĘPNIJ