W środę, 17 lipca zostanie zamknięta ulica Wiśniowa od tego skrzyżowania z ulicą 1 Maja., o czym informują kierowców stosowne znaki.

Zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Wiśniowej we Włoszczowie – zobaczcie, jak wygląda

W związku z remontem ulicy Wiśniowej 17 lipca została wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie Wiśniowej, 1 Maja, Żeromskiego, Kusocińskiego oraz na osiedlu Brożka. 

Od 17 lipca, jak informował wykonawca, miało nastąpić częściowe zamknięcie ulicy Wiśniowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do ulicy Żeromskiego (zobacz schemat organizacji ruchu nr 1 i nr 2). 

Zmiana organizacji ruchu będzie wprowadzana etapami w miarę postępu robót kanalizacyjnych i drogowych – mówił Bogdan Standerski, koordynator spółki RPM z Lublińca, głównego wykonawcy robót.

Od 17 lipca została również zwężona prawostronnie ulica Wiśniowa na odcinku od Żeromskiego do Kusocińskiego. W miarę postępu robót będą również zamykane wyjazdy z dróg osiedlowych z osiedla Brożka na ulicę Wiśniową (schemat 2, 3,  4,  7).

Od środy, 24 lipca ma być wprowadzony ruch wahadłowy i sygnalizacja świetlna na Wiśniowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kusocińskiego do parkingu przy stadionie (schemat 4, 5 i 9).

Czasowa organizacja ruchu ma funkcjonować do końca października. Wykonawca uspokaja, że będzie możliwość dojazdu do instytucji publicznych oraz punktów handlowych znajdujących się przy ulicy Wiśniowej.

Prosimy wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowego oznakowania – apeluje Bogdan Standerski.

Budowa kanalizacji deszczowej na Wiśniowej ma potrwać do końca wakacji. Około września ma rozpocząć się przebudowa tej ulicy oraz kładzenie nowej nawierzchni asfaltowej.

Ponad kilometr ulicy (od 1 Maja do Sportowej za stadionem) wraz z odwodnieniem ma być gotowy do końca października. Koszt modernizacji pochłonie przeszło 1,7 miliona złotych.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

“Wykonanie kanalizacji deszczowej spowoduje, że mieszkańcy będą mogli suchą stopą przejść chodnikiem i nie bać się, że będą mieli prysznic nawet po małych opadach deszczu”.

 

 

 

Drugi etap zadania będzie polegał na budowie kanalizacji deszczowej na sąsiednim osiedlu Brożka, co ma zakończyć się ostatecznie w kwietniu 2020 roku. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ponad 4,6 miliona złotych. Dodajmy, że cała inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską w wysokości 85 procent kosztów zadania.

Przebudowa ulicy Wiśniowej i budowa kanalizacji deszczowej na Brożka to jeden z etapów rewitalizacji centrum Włoszczowy, na który gmina pozyskała ponad 15 milionów złotych dofinansowania.  

Rafał Banaszek

UDOSTĘPNIJ