Wójt Krasocina Ireneusz Gliściński (z prawej) z dyrektorem szkoły Krzysztofem Jasiowskim w odnowionej kuchni.

W szkole w Krasocinie modernizowana jest kuchnia za 400 tysięcy złotych. Teraz wszystkie dzieci będą mogły zjeść drugie dania

Trwa kompleksowa przebudowa kuchni ze stołówką w Zespole Placówek Oświatowych imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Krasocinie. Modernizacja pochłonie aż 400 tysięcy złotych.

Kuchnię szkolną rozbudowano między innymi o dodatkowe pomieszczenia (wykorzystano do tego celu nieużytkowany balkon sali gimnastycznej), wymieniono elektrykę, oświetlenie na ledowe, położono płytki, zamontowano wentylację wyciągową i nawiewną, zakupiono nowoczesne wyposażenie. Kuchnia szkolna w Krasocinie zmieniła się nie do poznania. Również stołówka stała się bardziej przyjazna dla dzieci. Do użytku ma być oddana już 1 września.

Powodem modernizacji kuchni, jak mówi wójt gminy Ireneusz Gliściński, było dostosowanie jej do możliwości wydawania drugich dań dla wszystkich uczniów, czego stara kuchnia nie mogła zapewnić. „To była jedyna kuchnia szkolna w naszej gminie, która nie wydawała dzieciom drugich dań” – twierdzi wójt Gliściński. Warto nadmienić, że krasocińska szkoła jest największą placówką oświatową w gminie – uczy się w niej ponad 350 dzieci.

/RB/

UDOSTĘPNIJ