Warunki panujące w obecnych budynkach socjalnych przy ulicy Wąskiej we Włoszczowie są bardzo złe.

We Włoszczowie powstaną dwa bloki z 42 mieszkaniami socjalnymi i tymczasowymi. Dach nad głową znajdą najubożsi mieszkańcy

Dwa bloki dwupiętrowe z 42 mieszkaniami socjalnymi powstaną we Włoszczowie. Poinformował o tym na środowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Grzegorz Dziubek.

Potrzeby w zakresie budownictwa socjalnego w mieście, jak opowiadał burmistrz, są ogromne – dotychczasowe mieszkania przy ulicy Wąskiej nie spełniają już ani wymogów sanitarnych, ani budowlanych.

Dlatego gmina chce wybudować dwa nowe bloki z 42 mieszkaniami o średniej powierzchni 25 metrów kwadratowych. Dach nad głową znajdą w nich osoby samotne i rodziny najuboższe. Ich lokalizacja jest dyskutowana.

Gdy powstaną nowe bloki, dotychczasowe mieszkania socjalne przy ulicy Wąskiej zostaną wyburzone. Uwolni się działka – burmistrz Grzegorz Dziubek poinformował, żer ma już pomysł na jej zagospodarowanie, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów.

Gmina chce wykonać projekt bloków. Samorząd chce pozyskać bezzwrotny grant z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach “Programu budownictwa socjalnego i komunalnego”, gdzie można uzyskać 80 procent dofinansowania. Pieniądze mogą być przeznaczone na wykonanie dokumentacji.

/RB/

UDOSTĘPNIJ