Od 13 marca petenci nie mogą wejść na górę budynku włoszczowskiego starostwa. Przyjmowani są w holu za specjalną szybą plexi.

Kolejne ograniczenia dla petentów w Starostwie Powiatowym. Maksymalnie może być siedem osób w holu

Od 13 marca, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz pracowników Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, zmieniły się zasady obsługi mieszkańców. Żaden petent nie wejdzie na górę. Żeby w ogóle wejść do budynku, trzeba użyć dzwonka. 

Wszystkie wydziały starostwa, a także jednostki powiatowe, znajdujące się w budynku są niedostępne dla osób z zewnątrz. Petenci są przyjmowani przez wyznaczone osoby w holu na parterze budynku, gdzie wejścia na górę blokuje rząd stołów.

W praktyce wygląda to tak, że petent, który chce odwiedzić dany wydział, informuje o tym pełniącą dyżur osobę z obsługi Punktu podawczego, ta – w razie potrzeby – dzwoni do właściwego pracownika, który schodzi z góry i udziela informacji zza plastikowej szyby plexi.

W ostatnich dniach zamknięto drzwi starostwa i żeby wejść do środka, trzeba skorzystać z dzwonka. Zgodnie z zarządzeniem starosty, wpuszczane są pojedyncze osoby – maksymalnie w holu może przebywać siedem osób.

Od 13 marca nieczynny jest również znajdujący się w budynku starostwa Urząd Skarbowy. Przed wejściem wystawiona jest skrzynka na deklaracje, pisma i inne dokumenty. Fiskus również zachęca do korzystania z usług przez Internet. Urząd Skarbowy we Włoszczowie będzie zamknięty do 27 marca.

Od 13 do 27 marca nieczynny jest Urząd Skarbowy, mieszczący się w budynku starostwa.

/RB/

 
UDOSTĘPNIJ